Jdi na obsah Jdi na menu
 


Matěj Hájek střílel v jednom utkání góly za Spartu i za Sršně

14. 6. 2012

Sparta Kutná Hora - SK Sršni Kutná Hora 13:6 (6:0, 3:1, 4:5).Nezvyklý soupeř dorazil ve čtvrtek 14. června do Lorce. Mladší přípravka kutnohorské Sparty hostila hokejisty SK Sršni Kutná Hora, kteří absolvují letní přípravu a v sobotu je čeká fotbalový turnaj v Pátku u Poděbrad.

Pikantní nádech mělo utkání především pro M. Hájka. Ten jako zástupce obou družstev odehrál polovinu hrací doby za Spartu a potom „dezertoval“ k Sršňům, kteří na něj ve zmíněném turnaji budou hodně spoléhat. Ale jak se ukázalo, i mezi hokejisty se několik dalších šikovných fotbalistů našlo, například brankář P. Pokorný či útočník L. Secký.

Přátelský duel byl plně přizpůsobený závěrečné přípravě hokejistů (kategorie 3. a 4. třída) na sobotní klání, proto se hrálo v počtu 5+1 a hřiště se vyznačovalo rozměry pro starší přípravku.

Po společném fotografování mohl zápas začít. Domácí hráči nenechali nikoho na pochybách, na čí straně je podle předpokladů větší fotbalová kvalita, a hned v první dvacetiminutovce se ujali šestibrankového vedení.

Ve druhém dějství přidali ještě další tři góly, ovšem Sršni se stále častěji začali osmělovat a "bodat" - jako první L. Secký, čímž zahájil svou cestu za hattrickem.

Větší bojovnost zužitkovali hosté v poslední třetině, kterou dokonce vyhráli, a díky tomu dostalo utkání zajímavý náboj. Navíc se D. Zvěřina blýskl povedenou střelou pod břevno.

„Až na výjimky kluci vůbec nesplnili taktické pokyny, hlavně první pětka. I když oproti jiným zápasům hráli na větším hřišti, vůbec toho nedokázali využít. Neroztáhli hru do šířky, nekombinovali a plně se přizpůsobili soupeři, který předvedl, co jsem od něj očekával. A druhá pětka? Také žádná sláva. Jaké problémy dělalo hráčům nakopnout míč a přihrát si, to se jen tak nevidí, i když už si nějak začínám zvykat… Vítězství bylo povinné, ovšem výkony většiny kluků zůstaly za očekáváním. Nicolas Balvín mi před závěrečnou třetinou dokonce řekl, že ho to nebaví, proto místo něj nastoupil Filip Mašek. Když už nic jiného, tak alespoň doufám, že Sršňům toto utkání před jejich sobotním fotbalovým turnajem trochu pomohlo a přivezou si domů nějaké medaile,“ uvedl trenér kutnohorské mladší přípravky Luboš Hájek.

Jak se zmínil jeho hokejový kolega M. Procházka, k odvetě by mohlo dojít na kutnohorském zimním stadionu, až bude led. „Naši kluci na bruslích? Pokud na to opravdu dojde, tak by to mohla být sranda. Této výzvě se určitě nebráníme, naopak se těšíme, i když za výsledek neručím,“ podotkl s úsměvem kouč Sparty.

Sparta Kutná Hora – SK Sršni Kutná Hora 13:6 (6:0, 3:1, 4:5)
- hrálo se 3x 20 minut, rozhodčí: L. Hájek (K. Hora)

Branky, asistence: F. Moc (bez asistence) - 1:0, P. Kosprd (Hadrovský) - 2:0, M. Hájek (bez asistence) - 3:0, M. Hájek (Hlavinka) - 4:0, P. Kosprd (M. Hájek) - 5:0, J. Mašek (V. Bulíček) - 6:0, F. Moc (J. Hadrovský) - 7:0, M. Hájek (F. Moc) - 8:0, J. Mašek (bez asistence) - 9:0, L. Secký - 9:1, J. Hadrovský (bez asistence) - 10:1, B. Hlavinka (P. Kosprd) - 11:1, L. Secký - 11:2, B. Hlavinka (bez asistence) - 12:2, B. Hlavinka (bez asistence) - 13:2, M. Hájek - 13:3, M. Hájek - 13:4, D. Zvěřina - 13:5, L. Secký - 13:6.

Po utkání došlo na střelbu pokutových kopů a za Spartu ze všech hráčů proměnili: B. Hlavinka, J. Hadrovský, F. Cimburek, F. Moc, F. Herold, J. Feierfeil.

Sestava Sparty K. Hora (pravidelné střídání celé pětky po deseti minutách):
J. Feierfeil - J. Hadrovský, B. Hlavinka, P. Kosprd, F. Moc, M. Hájek (F. Herold) - F. Cimburek, J. Mašek, R. Schovanec, V. Bulíček, N. Balvín (F. Mašek). (lh)

Společný snímek mladých kutnohorských fotbalistů a hokejistů.

Reportáž z utkání z pohledu SK Sršni Kutná Hora najdete ZDE.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

sršni

(M. Procházka, 16. 6. 2012 8:19)

Díky za pozvání a příjemně strávený podvečer. Tady je i reportáž od nás http://www.sksrsni.cz/?p=2392#more-2392