Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na odpočinek nebyl čas, v tělocvičně se nehrálo na auty

24. 2. 2013

Viktoria Sedlec – Sparta Kutná Hora 5:5 (1:1, 1:0, 2:2, 1:2). Foto: Pavla HájkováCestu, jak se tím nejlepším způsobem vymanit z herní krize, předvedli nejmladší fotbalisté Sparty Kutná Hora v přátelském utkání v tělocvičně Ortenova gymnázia, kam je v neděli 24. února pozvala Viktoria Sedlec.

Tým z Lorce po delší době opět zdobila bojovnost a kombinační hra. „Vzhledem k tomu, že se nehrálo na auty, ale využíval se odraz od zdi, byl to pro kluky nezvyklý a fyzicky náročný fotbal, ale můžu říct, že to zvládli se ctí,“ podotkl kouč Sparty Luboš Hájek.

Jeho svěřenci dokázali dovést utkání alespoň do nerozhodného výsledku, přestože soupeř vedl dvakrát o dvě branky - 4:2 a 5:3. Z poslední možné akce se o to postaral B. Hlavinka, když proměnil přímý volný kop po faulu na F. Moce a stanovil skóre na konečných 5:5.

„I kdyby se tak nestalo a prohráli bychom, zasloužili by kluci pochvalu, protože konečně zase hráli, jak to většina z nich umí. Nejvíce mě příjemně překvapili útočníci druhé čtyřky Filip Herold a Vojtěch Bulíček, kteří na tom technicky sice nejsou dobře, ale o to víc dali do hry elán a bojovné srdce. Naopak forma zatím hodně míjí Matěje Hájka a Filipa Cimburka, snad se brzy vzpamatují,“ konstatoval Luboš Hájek.

Jeho tým měl opory mezi tyčemi. Oba brankáři P. Kosprd i J. Feierfeil předvedli výborné zákroky. „Zejména Jarda se kromě jednoho zaváhání, kdy jsme obdrželi branku, blýskl zmařením několika vyložených šancí,“ vyzdvihl trenér Sparty.

Ten už se těší, až počasí dovolí a on se s týmem přesune na venkovní hřiště. „Do té doby budeme dále intenzivně trénovat v tělocvičnách a zkusím ještě domluvit i nějaká další přípravná utkání. Halovou sezonu definitivně zakončíme v neděli 24. března, kdy turnaj v kutnohorské hale Bios uspořádá právě Viktorka Sedlec,“ předeslal Luboš Hájek.

Sedlec – Kutná Hora 5:5 (1:1, 1:0, 2:2, 1:2)
- hrálo se 4x 15 minut, rozhodčí: L. Neubauer (Sedlec)

Branky a asistence K. Hory: vlastní - 0:1, F. Moc (B. Hlavinka) - 2:2, F. Moc (bez asistence) - 4:3, M. Hájek (F. Moc) - 5:4, B. Hlavinka (přímý kop) - 5:5.

Po utkání došlo na střelbu pokutových kopů a za Spartu ze všech hráčů proměnili: B. Hlavinka, F. Herold, V. Bulíček.

Sestava Sparty K. Hora: P. Kosprd (J. Feierfeil) - J. Hadrovský, B. Hlavinka, F. Moc, M. Hájek - F. Cimburek, R. Schovanec, V. Bulíček, F. Herold. (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem.

 

Náhledy fotografií ze složky 2013-02-24 Přátelský zápas se Sedlcem

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář