Jdi na obsah Jdi na menu

Opozdilcům to v Kolíně střílelo, předvedla se i jejich maminka

31. 10. 2013

FK Kolín - Sparta Kutná Hora A 4:9 (0:3, 2:4, 2:2). Foto: Pavla HájkováK přípravnému utkání na hřiště s umělou trávou v Kolíně přijela ve čtvrtek 31. října kutnohorská mladší přípravka A, doplněná útočnou dvojicí z béčka. Tým z Lorce si zahrál proti „druhé garnituře“ kolínského celku.

Ty lepší totiž ve stejnou dobu na osvětleném druhém hřišti vyzvala starší přípravka Sparty, která zvítězila 13:11, když šestkrát se trefil M. Hájek, dvakrát B. Hlavinka a P. Nešpor, jednou F. Moc, P. Kosprd a jeden gól byl vlastní. Více informací najdete ZDE.

První třetina začala náporem hostujícího týmu. Nejprve rozehrál F. Cimburek rohový kop, který uklidil do soupeřovy branky J. Kašpar. Vzápětí J. Ostrihoň vybojoval míč, přeběhl polovinu hřiště a střelou do protipohybu brankáře Kolína zavěsil. Před koncem první třetiny po nahrávce J. Rybáře navýšil skóre už na tři góly opět J. Ostrihoň.

Do druhé třetiny už mohli naskočit i oba chlapci Balvínovi, kteří „ač to není jejich zvykem“, přijeli na utkání pozdě. Po přihrávce F. Cimburka se první trefou v zápase uvedl N. Balvín. Na hrozící debakl zareagoval soupeř dvěma slepenými góly. To však bylo ze strany „Kolíňáků“ ve druhé třetině vše. Pak už zase úřadovala Sparta: J. Kašpar namazal J. Ostrihoňovi a ten vstřelil pátou branku, poté dvakrát skóroval N. Balvín - nejdříve po samostatné akci a následně po dobré rozehrávce gólmana J. Feirfeila. „Vliv Nicolase na útok první čtyřky je nadmíru znatelný, má skvělý tah na bránu,“ poznamenal na adresu svého svěřence asistent trenéra Jiří Kocián. Před přestávkou ještě rozehrával F. Cimburek trestný kop, přičemž těsně minul bránu.

Na začátku závěrečné třetiny nejprve brankář J. Feirfeil zneškodnil soupeřův protiútok a poté proměnil pokutový kop, tím navýšil skóre na 8:2. Domácí mužstvo vzápětí vstřelilo třetí branku. Stav 8:3 netrval dlouho, neboť „motorová myš“ P. Balvín vybojoval míč, který dovezl před soupeřovu svatyni, a přidal poslední zásah Kutné Hory. Kosmetickou úpravu výsledku zařídil kolínský útočník, který uzavřel skóre na konečných 9:4 ve prospěch borců z „města cigaret“. „Ve třetí třetině aktivita hráčů působila už strnule, snad vinou únavy, nebo vlivem poklesu teploty, což bylo opravdu hodně cítit,“ zmínil Jiří Kocián.

Při odchodu do šaten se naplnilo pořekadlo „Důvěřuj, ale prověřuj“, kdy maminka M. Balvínová předala klíč od šatny kutnohorských hráčů soupeři z Kolína a tím ztratila důvěru svěřené funkce vrátného pro příští utkání. Klíč se naštěstí našel, proto v pátek mohli všichni hráči usednout do školních lavic či jít do školky.

Dřívější komplikaci s klíčem od šatny ve Zruči nad Sázavou si můžete připomenout ZDE.

FK Kolín - Kutná Hora A 4:9 (0:3, 2:4, 2:2)
- hrálo se 3x 20 minut

Branky K. Hory A: N. Balvín 3, J. Ostrihoň 3, J. Kašpar, J. Feierfeil z penalty, P. Balvín.

Po utkání došlo na střelbu pokutových kopů a za Spartu ze všech hráčů proměnili: N. Balvín, R. Schovanec, J. Kašpar, T. Hájek, J. Rybář.

Sestava K. Hory A: J. Feierfeil - F. Cimburek, R. Schovanec, J. Ostrihoň, N. Balvín - J. Kašpar, J. Rybář, T. Hájek, P. Balvín. (sch, koc, lh)