Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sváteční spanilá jízda ve Všejanech skončila až ve finále s Úvaly

8. 5. 2014

Z turnaje '2007' ve Všejanech. Foto: Zdeněk LuňákJako prozíravý trenérský tah se ukázalo být doplnění sestavy béčkové mladší přípravky Sparty Kutná Hora o P. Balvína z áčka, který byl ve čtvrtek 8. května ústřední postavou úspěchu na turnaji ve Všejanech.

Fotbalový tým z Lorce získal pohár a medaile za druhé místo, když našel přemožitele až ve finále, a již zmíněný průbojný útočník se stal se třinácti góly nejlepším střelcem celého klání na Mladoboleslavsku. Nechal tak zapomenout na maroda T. Hájka, který ještě doma doléčoval spálu.

Sváteční den přitom nezačal pro kutnohorskou výpravu zrovna ideálně. Nasmlouvaný dopravce totiž ráno zapomněl přistavit před stadion Sparty objednaný miniautobus, a tak byl po telefonických urgencích šéftrenéra přípravkových celků L. Hájka a sekretáře oddílu J. Matějky odjezd o téměř půl hodiny opožděn.

„Všechno jsme nakonec stihli, protože jsme si udělali náskok převlečením hráčů za jízdy. Akorát jsme se u pořadatelů zapsali a hurá na prvního soupeře, shodou okolností Uhlířské Janovice, dalšího zástupce kutnohorského okresu,“ poznamenal asistent trenéra Zdeněk Luňák.

Sparta tak odstartovala spanilou jízdu v šestičlenné skupině A, v níž všechno vyhrála a dosáhla výborného skóre 26:1. Potom ji už čekalo rovnou finále s vítězem druhé skupiny B, rovněž neporaženými Úvaly, které také pouze jednou inkasovaly a samy nastřílely devatenáct gólů.

„Při nástupu do rozhodujícího utkání jsme viděli našeho soupeře poprvé, jelikož hrál celou dobu na druhém hřišti. Na první pohled se jednalo o chlapce nevelkého vzrůstu, a tak jsme s kolegou Pavlem Svobodou našim svěřencům říkali, aby se nenechali zmást jejich velikostí, že určitě svou skupinu nevyhráli náhodou. To se také hned na počátku potvrdilo, a i když kluci bojovali, dostali jsme dvě branky. Dominik Hruboš sice vsítil kontaktní gól, ale pak už úřadovali znovu úvalští útočníci a o vítězi celého turnaje nebylo pochyb. A to ještě Matěj Pavlík několik jejich šancí pochytal. I my jsme pár příležitostí měli, nastřelili jsme tyč, ale je potřeba sportovně uznat, že soupeř vyhrál zaslouženě,“ přiblížil finálový duel Zdeněk Luňák s tím, že poslední slovo patřilo jeho stejnojmennému synovi. „Sám získal míč, přešel přes obránce a zavěsil nad gólmana,“ přiblížil závěrečnou akci turnaje ve Všejanech Zdeněk Luňák.

K celkovému hodnocení pak přidal: „Kluci hráli pěkně a nevynechali tentokrát žádný souboj. Bojovali všichni až do konce a až na pár chybiček v obraně odvedli pěkný výkon. Hráli jako tým a po zásluze si domů přivezli stříbrné medaile.“

A jak to viděl trenér Pavel Svoboda? „Bylo to naše povedené vystoupení na silně obsazeném turnaji. Už poslední utkání ve skupině, v němž se rozhodovalo o tom, jestli ji vyhrajeme, nebo skončíme na druhém místě, pro nás bylo jako finále. Nejdřív jsme prohrávali a pak skóre otočili. Však jsme také od soupeře dostali pochvalu a uznání. Klobouk dolů před kluky,“ usmíval se kouč z Lorce. 

Jak dále sdělil, o Spartě se už po pár zápasech mluvilo jako o černém koni turnaje. „Myslím, že jsme to k radosti mé i asistenta Zdendy splnili a měli jsme z toho velkou radost. Je to vlastně ocenění naší práce,“ řekl Pavel Svoboda.

Že to proti Úvalům už nevyšlo, ho ani moc netrápilo. „Už předem jsem klukům řekl, že účast ve finále je pro nás velký úspěch a ať si rozhodující duel především užijí. Musím ocenit, že soupeř byl lepší a fotbalovější,“ podotkl trenér Sparty a na závěr poděkoval jak pořadatelům turnaje za dobře odvedenou práci, tak zejména svým svěřencům za předvedený výkon a jejich rodičům za fandění.

Z turnaje '2007' ve Všejanech. Foto: Milan Pospíšil

Výsledky zápasů Sparty Kutná Hora
(všechny zápasy turnaje se hrály 1x 13 minut)

Kutná Hora - FK Uhlířské Janovice 4:0
- branky a asistence K. Hory: D. Hruboš (M. Pospíšil) - 1:0, P. Balvín (bez asistence) - 2:0, P. Balvín (D. Hruboš) - 3:0, D. Hruboš (bez asistence) - 4:0.

Kutná Hora - Háje SOS 7:0
- branky a asistence K. Hory: P. Balvín (bez asistence) - 1:0, P. Balvín (bez asistence) - 2:0, M. Pospíšil (přímý kop) - 3:0, P. Balvín (bez asistence) - 4:0, M. Říha (bez asistence) - 5:0, M. Pospíšil (bez asistence) - 6:0, P. Balvín (bez asistence) - 7:0.

Kutná Hora - TJ Řepín 8:0
- branky a asistence K. Hory: P. Balvín (bez asistence) - 1:0, P. Balvín (bez asistence) - 2:0, P. Balvín (bez asistence) - 3:0, P. Balvín (bez asistence) - 4:0, D. Trzaskalik (bez asistence) - 5:0, M. Pospíšil (bez asistence) - 6:0, D. Trzaskalik (bez asistence) - 7:0, P. Balvín (bez asistence) - 8:0.

Kutná Hora - TJ Sokol Všejany 4:0
- branky a asistence K. Hory: D. Hruboš (bez asistence) - 1:0, D. Hruboš (bez asistence) - 2:0, P. Balvín (bez asistence) - 3:0, D. Trzaskalik (bez asistence) - 4:0.

Kutná Hora - SK Bakov nad Jizerou 3:1
- branky a asistence K. Hory: P. Balvín (bez asistence) - 1:1, M. Pospíšil (přímý kop) - 2:1, Z. Luňák (bez asistence) - 3:1.

Kutná Hora - SK Úvaly 2:5 (finále)
- branky a asistence K. Hory: D. Hruboš (bez asistence) - 1:2, Z. Luňák (bez asistence) - 2:5.

Sestava K. Hory: M. Pavlík - M. Pospíšil, M. Říha, Z. Luňák, P. Balvín - D. Trzaskalik, D. Hruboš.

Pořadí turnaje: 1. SK Úvaly, 2. Sparta Kutná Hora, 3. FK Loučeň 1893, 4. SK Bakov nad Jizerou, 5. FK Dobrovice, 6. TJ Sokol Všejany, 7. FK Uhlířské Janovice, 8. FK Litol, 9. Háje - SOS, 10. FK Příbram, 11. TJ Řepín. (lh, zl)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem, více fotografií najdete také ZDE.

 

Náhledy fotografií ze složky 2014-05-08 Turnaj '2007' ve Všejanech